Cztery kolejne osoby zakażone koronawirusem na Pomorzu.

0
1534

Cztery kolejne osoby z Pomorza zakażone koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia. To już 21 przypadków w naszym regionie. Potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych oraz w sile wieku. Ich stan jest dobry.

W sumie w Polsce zanotowano 57 nowych przypadków. Pozostałe dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 749, w tym 8 osób zmarło.

Na Pomorzu w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem hospitalizowanych jest 22 pacjentów. Na kwarantannie domowej przebywa 1017 osób, natomiast 4229 pozostaje pod nadzorem sanepidu – wynika z raportu opublikowanego w poniedziałek na internetowej stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (WSSE) w Gdańsku.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u czterech osób z terenu województwa pomorskiego – 1 osoba powiat kwidzyński i 3 osoby miasto Gdańsk.

Służby sanitarne prowadzą działania przeciwepidemiczne, stan zdrowia osób u których stwierdzono obecność wirusa jest dobry, jeżeli nie zostaną poddane hospitalizacji, będą objęte izolacją domową na mocy decyzji właściwego Państwowego Inspektora Sanitarnego.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar