[WIDEO] Katarzyna Przybysz podaje szczegóły nauczania na odległość.

3
1683

Zdalne lekcje to wyzwanie dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Bywa że w niektórych domach brakuje sprzętu, internet na wsiach jest za słaby, a z niektórymi dziećmi od dwóch tygodni nie ma w ogóle kontaktu.

Tymczasem od środy wszystkie szkoły będą musiały obowiązkowo uczyć dzieci na odległość. Dziś spotkaliśmy się z dyrektorem największej Szkoły Podstawowej w gminie Dzierzgoń Katarzyną Przybysz, by dowiedzieć się jak jej szkoła przygotowuje się do tego trudnego zadania.

Do tej pory zdalne nauczanie nie było obligatoryjne. W czasie zawieszania zajęć dydaktycznych w szkołach, wielu nauczycieli prowadziło zajęcia dla swoich uczniów, ale te nie były obowiązkowe, a nauczyciele nie mogli ich oceniać i to, co działo się wówczas online, nie mogło być wykorzystywane na przykład przy klasyfikacji uczniów. To się zmieni dopiero teraz.

Szczegóły w materiale wideo!

3
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
dyrektorAlbinMon Recent comment authors
Mon
Gość
Mon

Hahahah! Nauczyciele z tej szkoły kompletnie nieprzygotowani, widzę tompo swoim dziecku. Oceny są wystawiane za coś, czego dziecko w ogóle nie robiło, ba! Nawet nie dostało do zrobienia!

Albin
Gość
Albin

Jak słyszę te narzekania nauczycieli , to chce mi się śmiać , cała robota spadła na rodziców i dzieci , a oni biorą kasę za nic w tej chwili , to niech ich pensje dołącza do 500+ i każdy rodzic otrzyma , bo jak to jest , gdybym dziś ja co pracuje miał swą pensje oddać jakiemuś nierobowi ? Siedzą w domach i nic belfry nie robią i jeszcze im w d…..IE zle

dyrektor
Gość
dyrektor

zapraszam w takim razie do szkoły, zatrudnię jako nauczyciela i zobaczymy jakie to nieroby pracują w tym zawodzie…