Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2020!

0
832

Do wczoraj można było głosować w Budżecie Obywatelskim 2020 w Gminie Dzierzgoń. W propozycjach zgłoszonych przez mieszkańców znalazły się takie inwestycje jak remonty świetlic, zabawy integracyjne z okazji dnia dziecka czy też Szkoła Rodzenia.

Mieszkańcy mogli glosować dwutorowo za pośrednictwem internetu lub osobiście głosując w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu. Każdy ze zgłoszonych pomysłów był wyjątkowy bo dla dobra nas wszystkich. Jednak don pełnego sukcesu tego typu form współpracy społeczeństwa z władza nam daleko. Ponieważ udział w głosowaniu wzięło niecałe 10% osób uprawnionych do głosowania. Może z czasem warto by się zastanowić nad obniżeniem wieku osób, które mogą głosować w budżecie obywatelskim?

Poniżej przedstawiamy pomysły które wygrały tegoroczną edycję.

– Wzadaniach infrastrukturalnych wygrało zadanie Młodzieżowej Rady Miejskiej – Dzierzgoń 2028 – Iluminacja muru oporowego z liczbą oddanych głosów 321.

– Drugie miejsce zajął pomysł na remont chodnika przy Os. Krasickiego wzdłuż bloku nr 3 i 4 z 226 oddanymi głosami, zaś trzecie miejsce przypadło Strefie Relaksu przy Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu z 207 głosami.

W zadaniach społecznych wygrała Szkoła Rodzenia w Dzierzgoniu z liczbą oddanych głosów na poziomie 327. Serdecznie gratulujemy wszystkim i czekamy na nowe pomysły w przyszłym roku.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar