Kolejne obostrzenia Rządu! Dzieci do 18 roku życia tylko pod opieką osoby dorosłej!

0
3333

Zakaz w dostępie do wypożyczalni rowerów, limit osób w sklepach – 3 osoby na jedną kasę, 3 osoby do jednego straganu na bazarach, wyjścia dzieci do 18 roku życia tylko pod opieką osoby dorosłej. – Chcemy uniknąć tego, co spotkało naszych partnerów zachodniej Europie – powiedział Mateusz Morawiecki.

Decyzja o zestawie kolejnych regulacji związanych z ograniczeniami dotyczącymi epidemii koronawirusa zapadła we wtorek podczas wtorkowego Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Zakaz w dostępie do wypożyczalni rowerów, limit osób w sklepach – 3 osoby na jedną kasę, 3 osoy do jednego straganu na bazarach, wyjścia dzieci do 18 roku życia tylko pod opieką osoby dorosłej. – Chcemy uniknąć tego, co spotkało naszych partnerów zachodniej Europie – powiedział Mateusz Morawiecki.

Decyzja o zestawie kolejnych regulacji związanych z ograniczeniami dotyczącymi epidemii koronawirusa zapadła we wtorek podczas wtorkowego Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

– Chcemy uniknąć tego, co spotkało naszych partnerów zachodniej Europie – mówił premier. – Żeby nie doszło do takich sytuacji, do jakich dochodzi we Włoszech i Hiszpanii, by nie doszło do selekcji chorych, kogo podłączyć do respiratora – wyjaśniał.

– Za dużo jest kontaktów miedzy ludźmi, za dużo jest spacerów. Stamtąd pochodzą nowe zakażenia – mówił Mateusz Morawiecki.

“Nie prowokujmy losu”

– Było mnóstwo ludzi w parkach, biegali, jeździli na rowerach – mówił wiceminister, nawiązując do zachowania Polaków, którzy wykorzystywali ładną pogodę i podczas weekendu wyszli z domów. – Widzieliśmy też, że w sklepach było za dużo ludzi. Tak, jak wprowadziliśmy obostrzenia w komunikacji, tak powinniśmy zachować bezpieczną odległość podczas zakupów – dodał.

– Zostańmy w domu, nie prowokujmy losu – zaapelował.

Nowe ograniczenia:

  • maks. 3 osoby na jedną kasę w sklepie (5 kas = 15 osób w sklepie)
  • od dzisiaj obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla domowników osób, które wracają z zagranicy
  • wyłączenie z użytku punktów kosmetycznych
  • sklepy w godz. 10-12 tylko dla seniorów
  • obowiązek wkładania rękawiczek przed wejściem do sklepu
  • hotele i miejsca noclegowe zamknięte
  • w weekend zamknięte sklepy budowlane

DODAJ KOMENTARZ:

avatar