[WIDEO] Dobiegają końca inwestycje drogowe w Gminie Dzierzgoń.

0
719

Pandemia koronawirusa nie zahamowała postępu prac przy remontach lokalnych dróg na terenie gminy Dzierzgoń. Wręcz przeciwnie – znacznie mniejszy ruch pojazdów powoduje, że modernizacja postępuje szybciej.

Jak informuje samorząd Dzierzgonia, dobiega końca wylewanie nowej nawierzchni asfaltowej na lokalnej drodze łączącej Litewki, Kuksy i Morany, niezwykle ważnej dla mieszkańców gminy. Stanowi ona drogę dojazdu do szkoły, do pracy, także na pola uprawne. Ponadto droga ta może być dogodnym skrótem w przemieszczaniu się przez teren gminy oraz drogę awaryjną w razie wypadku na szosie wojewódzkiej nr 515.

Do wykonania pozostało jeszcze utwardzenie poboczy i wykonanie ostatnich robót kosmetycznych. Droga zostanie zmodernizowana na odcinku blisko 4 km. Całość robót kosztuje 3 miliony złotych, z czego dwie trzecie stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych .

Standard zostanie podniesiony poprzez modernizację zjazdów do posesji oraz pól, wykonanie zatok autobusowych, wykonanie progów zwalniających, poszerzenie poboczy, wykonanie oznakowania pionowego, budowę wyniesionych przejść dla pieszych wraz z doświetleniem (lampy solarne), wyniesienie skrzyżowania, budowę chodników wraz z peronami i wiatami przystankowymi, wprowadzenie nowej organizacji ruchu wraz z oznakowaniem aktywnym.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar