Złamał kwarantannę, 3 osoby zapłacą po 5 tysięcy złotych kary.

0
1657

W miniony czwartek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie sprawdzali adresy osób objętych kwarantanną. Niestety 22-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego w trakcie kwarantanny, zaprosił do siebie dwóch mężczyzn, którzy wiedzieli o jego domowej izolacji. Cała trójka została ukarana karą finansową po 5 tys. zł. przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego.


W miniony czwartek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie dokonując sprawdzeń osób przebywających na domowej kwarantannie, otrzymali zgłoszenie od dyżurnego, że do mieszkania osoby objętej domową izolacją weszło dwóch mężczyzn. Mundurowi pojechali pod wskazane miejsce a następnie skontaktowali się z mężczyzną objętym kwarantanną. Funkcjonariusze ustalili dwóch mężczyzn przebywających u niego w lokalu. Osobom nakazano natychmiast opuścić lokal.

Jak się później okazało, dwóch 19-letnich mieszkańców miasta Sztum przyszło na piwo. Mężczyźni wiedzieli, że 22-letni mieszkaniec sztumu, jest objęty domową kwarantanną. Policjanci poinformowali wszystkie osoby o konsekwencjach prawnych wynikających z kodeksu wykroczeń. Wczoraj wszyscy mężczyźni zostali ukarani grzywną po 5 tysięcy złotych przez Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto dwóch 19-latków, zostało objętych nadzorem przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Malborku.

Policja przypomina, za złamanie kwarantanny zgodnie z nowymi przepisami grozi kara grzywny do 30 tyś. złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto osoby, które nie stosują się do zaleceń muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną, wynikającą z art. 116 Kodeksu wykroczeń. Kara może być jednak dotkliwsza, jeżeli prokurator oceni, że ktoś swoim zachowaniem naraził zdrowie i życie innych ludzi. Za to zgodnie z kodeksem karnym grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar