Sejm nie zajął się głosowaniem korespondencyjnym.

0
525

PiS nie zdołał wprowadzić do porządku obrad obecnego posiedzenia Sejmu projektu w sprawie głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich.

Wśród posłów, którzy głosowali przeciwko, znalazło się trzech posłów klubu PiS, a dodatkowo trzej inni przedstawiciele tego klubu, w tym Jarosław Gowin, wstrzymali się od głosowania. – Nie dopuściliśmy do tego, by igrać z życiem i zdrowiem Polaków – skomentował to głosowanie lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka na antenie TVN 24.

W poniedziałek Sejm nie zgodził się w głosowaniu na uzupełnienie porządku obrad i nie zajmie się projektem PiS dotyczącym głosowania korespondencyjnego.

W głosowaniu wzięło udział 459 posłów, 228 było za tym, by Sejm zajął się projektem PiS, również 228 opowiedziało się przeciwko, a 3 wstrzymało się od głosu.

Wszyscy, którzy głosowali “za” to posłowie klubu PiS.

Wśród głosujących “przeciw” byli posłowie klubów opozycyjnych oraz trzech posłów z klubu PiS: Wojciech Maksymowicz, Grzegorz Puda i Michał Wypij.

Wszyscy, którzy wstrzymali się od głosu to również posłowie klubu PiS: Jarosław Gowin, Iwona Michałek i Magdalena Sroka. W głosowaniu nie uczestniczył poseł PiS Andrzej Kryj.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar