Zakończyła się pierwsza w powiecie sztumskim kwarantanna zbiorowa.

3
1076

Dobiegła końca dwutygodniowa kwarantanna, którą grupa młodzieży z Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu odbywała w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kołozębiu. Wszyscy w dobrej kondycji powrócili do domów.

Przypomnijmy: grupa uczniów Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu powróciła z praktyk zawodowych w Turyngii w Niemczech. Zgodnie z przepisami wprowadzonymi przez ministra zdrowia musieli poddać się dwutygodniowej kwarantannie. Zostali ulokowani w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kołozębiu. Razem z nimi przebywało dwoje nauczycieli.

W sobotę kwarantanna dobiegła końca. Uczniowie powrócili do domów w dobrej formie, zostali odebrani spod szkoły przez rodziców. Z Kołozębia do Dzierzgonia powrócili autokarem, zachowując przepisowe odległości od siebie. U nikogo nie wystąpiły żadne niepokojące objawy, wszyscy są zdrowi.

3
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Savoir-vivreMieszkaniecjhg Recent comment authors
jhg
Gość
jhg

To czy są zdrowi to się okaże później.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Zeby jeszcze sie nie spotykali po tej kwarantannie a osobiscie bylem swiadkiem jak uczniowie sobie czas spedzaja po opuszczeniu osrodka zamiast siedziec w domu. Gdzie sa rodzice.

Savoir-vivre
Gość
Savoir-vivre

A ja mam taki problem od kiedy zaczęły się prace w ogrodzie mój sąsiad chodzi wzdłuż ogrodzenia pluje, czyści sobie nozdrza, widać, że nie stać go na chusteczki lub nie otrzymał dobrego wychowania, jak ma się zachowywać, a tym stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia, bo nie wiadomo czy zdrowy jest czy nie, co w takiej sytuacji można zrobić sanepid czy ktoś inny się powinien tym zająć.