Dwie osoby zatrzymane za dokonanie włamań.

0
966

Sztumscy policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie pracowali nad sprawą włamań oraz kradzieży w marketach w okresie od lutego do kwietnia br. Kryminalni w efekcie prowadzonych działań zatrzymali 20-latka oraz 33-latka podejrzanych o te przestępstwa. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu sztumskiego podejrzanych o włamania i kradzieże na terenie Sztumu. Sprawcy dopuścili się tych przestępstw w okresie od lutego do kwietnia br.

Zatrzymany 20-latek podejrzany jest o to, że dokonał kradzieży alkoholu oraz kosmetyków z dwóch marketów w Sztumie, a także włamania do auta osobowego, z którego ukradł terminal płatniczy oraz urządzenie skanujące. Z kolei 33-latek podejrzany jest o włamanie się do jednej z piwnic na terenie Sztumu, z której ukradł zestaw narzędzi. Podejrzani mężczyźni działali też razem. Wspólnie włamali się do kwiaciarni i sklepu spożywczego kradnąc głównie pieniądze. Mężczyźni włamali się także do samochodu osobowego oraz dostawczego i ukradli elektronarzędzia. Straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 13 tys. zł. Policjanci odzyskali część skradzionych narzędzi.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar