[WIDEO] Pożar poddasza w budynku mieszkalnym przy ul. Odrodzenia w Dzierzgoniu

2
5489

Dziś w nocy doszło do pożaru poddasza w budynku mieszkalnym przy ul. Odrodzenia w Dzierzgoniu. Pierwszą informację strażacy odebrali o godzinie 2.45. z której wynikało, że pali się budynek mieszkalny w centrum Dzierzgonia. W chwili dojazdu pierwszego zastępu, pożar był mocno rozwinięty. Dlatego zapadła decyzja o dysponowaniu kolejnych jednostek. W sumie w akcji gaśniczej wzięło udział aż dziewięć zastępów straży pożarnej, w tym autodrabina z JRG Malbork.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu czterech prądów wody w natarciu i obronie na obiekt. Strażacy przy wykorzystaniu aparatów powietrznych prowadzili również działania gaśnicze wewnątrz budynku. Straty są duże, ponieważ spaleniu uległo całe poddasze budynku. W chwili obecnej na miejscu są władze Dzierzgonia oraz pracownicy MOPS. Ustalana jest pomoc dla pogorzelców. Z informacji jakie udało nam się uzyskać, wynika że budynek zamieszkiwały cztery rodziny. Dla jednej z nich urzędnicy zapewnili mieszkanie zastępcze. Również w dniu jutrzejszym zostaną wypłacone dotacje celowe.

 

 

2
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
vvvDAREK Recent comment authors
DAREK
Gość
DAREK

Chciałbym podziękować Dzierzgońskim Policjantom, którzy pierwsi zobaczyli, byli na miejscu i ewakuowali rodziny. “nawet z narażeniem życia”. A także wszystkim służbom OSP Dzierzgoń którzy walczyli z ogniem jako pierwsi, innym OSP i PSP Sztum.
Nie wiem co będzie dalej liczymy na zrozumienie w takiej tragedii i pomoc dobrych ludzi oraz włodarzy miasta. Powstrzymajmy się od hejtu w złączmy siły w pomocy lokalnej społeczności to mogło dotknąć każdego z nas.

vvv
Gość
vvv

dobrze że wszyscy żyją i zostali otoczeni opieką, ale o tym Murawski nie napisze , chociaż tragedię widać z witryny jego sklepu