[WIDEO] Forsował bankomat cegłówką. 19-latka zatrzymała policja.

2
1801

W nocy z czwartku na piątek, nieznany sprawca dopuścił się ataku na bankomat Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu. Jak widać na nagraniu, mężczyzna podszedł do bankomatu w celu wybrania pieniędzy. Gdy upewnił się że nikt nie nadchodzi, z kurtki wyciągnął cegłę i zaczął uderzać w bankomat.

Po chwilowej walce z urządzeniem, ostatecznie mężczyźnie nie udało się sforsować bankomatu, więc się oddalił. Następnego dnia policjanci po otrzymaniu zgłoszenia, pozyskali nagranie i ustalili tożsamość mężczyzny, następnie go zatrzymali. Jak się okazało w toku prowadzonych czynności, mężczyzna odpowiada również za włamanie do samochodu ciężarowego.

19-latek przyznał się do popełnionych przestępstw.Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do ciężarowego auta oraz zniszczenia bankomatu.

W efekcie prowadzonych działań, mundurowi zatrzymali osobę podejrzaną o te przestępstwa. Zatrzymany mężczyzna podejrzany jest o to, że pod koniec kwietnia br. włamał się do ciężarowego mana, kradnąc z niego drukarkę mobilną.

Mężczyzna również na początku maja br. zniszczył bankomat w Dzierzgoniu. Łączne straty szacowane są na ponad 12 tys. zł. Zatrzymany 19-latek, mieszkaniec powiatu sztumskiego, przyznał się do popełnionych przestępstw, usłyszał już zarzuty oraz złożył wyjaśnienia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za zniszczenie mienia oraz kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
CegłaPablo Recent comment authors
Pablo
Gość
Pablo

Włamywacz z epoki kamienia łupanego

Cegła
Gość
Cegła

Poziom inteligencji sprawcy = cegle użytej to tej brawurowej akcji