437 uczestników wzięło udział w 15 edycji Biegu Papieskiego w Dzierzgoniu.

1
700

100 lat temu urodził się Jan Paweł II. Późniejszy papież Karol Wojtyła przyszedł na świat w Wadowicach 18 maja 1920 r. i był jednym z najbardziej znaczących Polaków XX wieku. Z tej okazji w Dzierzgoniu po raz 15 odbył się Bieg Papieski, który przez ostatnie lata organizowany był przez Gimnazjum Jana Pawła II w Dzierzgoniu, w tym roku organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Ze względu na pandemię i obostrzenia sanitarne bieg musiał odbyć się na innych zasadach niż dotychczas. Uczestnicy musieli zapisać się elektronicznie do udziału w imprezie oraz przebiec indywidualnie trasę.

Impreza jak co roku miała również wymiar charytatywny, za sprawą zbierania środków na rehabilitację Anastazji i Kacpra mieszkańców Dzierzgonia.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
obserwator Recent comment authors
obserwator
Gość
obserwator

Papież nawoływał przez cały pontyfikat w Watykanie, aby się nie dzielić a wręcz łączyć ,podobno słuchaliśmy jego nauk ,a u nas świętowały urodziny dwie grupy jedna przed południem z Biegiem Papieskim a druga po południu żeby się nie spotkać razem. Oj chyba nauki poszły w las.