Kolejny przypadek koronawirusa w naszym powiecie.

0
2187

Dziś Tomasz Augustyniak szef WSSE w Gdańsku poinformował o kolejnym zachorowaniu w naszym powiecie. W komunikacie jaki ukazał się przed paroma minutami pisze :

Potwierdzono 4 nowe przyp. #koronawirus w #pomorskie u kobiety w starszym i 2 mężczyzn w śr. wieku z pow. malborskiego oraz mężczyzny w śr. wieku z pow. sztumskiego, z jednego miejsca pracy, objętych wcześniej kwarantanną. Liczba potw. przyp. w woj. wynosi obecnie 517 (513+4)”

Od trzech tygodni notujemy wzrost zachorowań w naszym powiecie, obecnie z oficjalnych danych wynika, że zakażone w naszym powiecie są cztery osoby.

Jak wynika z komunikatów prasowych wzrasta również liczba osób objetych kwarantanną domową.  Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Malborku (w jej gestii znajduje się także teren powiatu sztumskiego), sytuacja pod względem zagrożenia COVID-19 (zapalenie płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) wyglądała następująco:

– 40 osób poddanych było kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej;
– 95 osób poddanych było kwarantannie domowej na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 16 maja2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii;
– 1 osoba pozostawała pod nadzorem epidemiologicznym;
– 2 osoby zostały hospitalizowane z powodu rozpoznania zakażenia COVID-19;
– 495 próbek zbadanych zostało w powiecie sztumskim do 21 maja 2020; 3 próbki dały wynik dodatni.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar