Prezydent RP Andrzej Duda przekazał promesy na zakup pojazdów dla OSP Dzierzgoń i Postolin

3
2068

Przedstawiciele 25 Ochotniczych Straży Pożarnych z Pomorskiego otrzymali dziś od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, któremu towarzyszył Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Uroczystość wręczenia promes odbyła się w Lipuszu.

Z rąk Andrzeja Dudy promesy na zakup pojazdu odebrali strażacy z OSP Dzierzgoń oraz OSP Postolin. Dzięki zaangażowaniu samorządowców z Dzierzgonia i Sztumu, zakupy pojazdów mogą się odbyć przy partycypacji w kosztach, w modelu finansowym 50/50. Wartość uzyskanego dofinansowania do zakupu pojazdu wynosi 460 tys zł na jednostkę.

Jak wielokrotnie podkreślała burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun – zakup nowego samochodu dla dzierzgońskiej jednostki to konieczność. Rok rocznie w naszej gminie jest zwiększany budżet na ochronę przeciwpożarową. A ostatni rok pokazał nam jak ważne jest to, by mieć dobrze wyposażone jednostki straży pożarnej w naszej gminie. Przez teren gminy Dzierzgoń 13 czerwca 2019 roku przeszła nawałnica, po której w wielu miejscowościach zalegały złamane konary oraz zerwane dachy. To tego dnia pierwsi na miejscu byli nasi lokalni ochotnicy.

Dzisiejszy dzień otwiera strażakom z Dzierzgonia oraz Postolina drogę do pozyskania nowego pojazdu. Planowana dostawa samochodu strażackiego musi się odbyć do 20 grudnia bieżącego roku.

Prezydent RP Andrzej Duda wręcza promesy jednostkom OSP woj. pomorskiego

🎥 #NaŻywo | Lipusz. Prezydent Andrzej Duda wręcza promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych jednostkom OSP woj. pomorskiego

Opublikowany przez Kancelaria Prezydenta RP Wtorek, 9 czerwca 2020

guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
10 miesięcy temu

Bo to jest Prezydent który dba o Polaków.

Harnaś
Harnaś
10 miesięcy temu
Reply to  Wojtek

Ale najbardziej o siebie.

Harnaś
Harnaś
10 miesięcy temu

Kupił za swoje, czy nasze?