CBŚP prowadzi intensywne działania w Myślicach. Zatrzymano 8 osób!

1
8528

20 maja Centralne Biuro Śledcze Policji zarządu gdańskiego i Olsztyńskiego rozbili grupę przestępczą zajmującą się włamaniami do hurtowni, gospodarstw rolnych, a nawet bankomatów. Ich łupem oprócz pieniędzy, padały głównie środki ochrony roślin i materiał siewny. Na trop grupy, mogącej działać nawet na przestrzeni kilkunastu lat, wpadli policjanci CBŚP i KWP w Olsztynie wspólnie z Pomorskim Wydziałem Prokuratury Krajowej.

W dniu wczorajszym funkcjonariusze CBŚP na wniosek prokuratury przeprowadzili intensywne przeszukania terenu min. w Myślicach na jednej z posesji oraz w powiecie iławskim w miejscowości Różnowo. Zadaniem funkcjonariuszy straży pożarnej zarówno sztumskiej jak i iławskiej była pomoc w przeszukaniu zbiorników wodnych w których zatrzymane osoby mogły ukryć znaczące dowody swojej przestępczej działalności.

Z informacji śledczych wynika, że gang mógł działać na przestrzeni nawet kilkunastu lat, na terenie województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego czy kujawsko-pomorskiego. Policjanci z prokuratorami dokładnie ustalają ile członkowie grupy mogli zarobić na przestępczym procederze. Według wstępnych szacunków może to być co najmniej 1,5 miliona złotych.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec sześciu podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Wobec dwóch podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju, zakazu kontaktowania się z pozostałymi osobami podejrzanymi w sprawie oraz dozór policji

Do sprawy z pewnością będziemy wracać!

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Brawowy
Brawowy
1 rok temu

Zapraszamy na bieg w Minietach 😁
Na pewno będzie głośno