Czy doszło do zrzutu ścieków do jeziora w Przezmarku? Sprawę bada policja i WiOŚ.

12
2917

Nielegalne wylewanie nieczystości ciekłych przez mieszkańców oraz rożne firmy to częsty proceder, który niełatwo wykryć. Często bywa, że zarządzający danym akwenem dowiadują się o zanieczyszczeniu, wtedy kiedy dochodzi do katastrofy biologicznej. Podobnie było dziś rano w Przezmarku.

Jak wynika z relacji świadków, do jeziora Mołtawa Wielka w Przezmarku wylano dziś kilka tysięcy litrów nieczystości pochodzących z pobliskiej przepompowni ścieków. O sprawie została natychmiast poinformowana policja i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Cała sytuacja miała miejsce w dniu dzisiejszym około godziny 9 rano, do przepompowni ścieków przyjechał beczkowóz po nieczystości z lokalnej firmy świadczące usługi komunalne. Jak wynika z relacji świadków, kierowca pojazdu po napełnieniu zbiornika fekaliami wylał wszystko do pobliskiego rowu nieopodal jeziora, co sprawiło że cała zawartość beczki wpłynęła do jeziora Mołtawa Wielka.

Szybka reakcja świadków.. 

Wędkarz który zauważył cały proceder, natychmiast poszedł do kierowcy pojazdu informując go że to co czyni to łamanie prawa. Na co miał usłyszeć odpowiedz od kierowcy pojazdu „ Kto mu to udowodni”. Pan Andrzej natychmiast zawiadomił policję, która przyjechała na miejsce zdarzenia i zabezpieczyła ślady oraz przesłuchała świadków.

ZGK Odpiera zarzuty…

Dyrektor ZGK w Starym Dzierzgoniu Wojciech Grzyb, twierdzi że do żadnego nielegalnego zrzutu nie doszło, że kierowca który wylał nieznana substancję, po prostu płukał beczkę.

Co zatem zostało wylane do jeziora? Na ta chwilę nie wiemy, wykaże to policyjne dochodzenie.

Do tematu powrócimy za kilka dni!

12
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
10 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
NickMieszkaniec 102Brak słówSellaStary Dzierzgoń Recent comment authors
Mieszkaniec45
Gość
Mieszkaniec45

Wreszcie, ktoś się bierze za wystepki wójta Marka Turleja!!!!!!!!!

Miekscowu
Gość
Miekscowu

Jak to się nic nie stało i to mówi wujt, płukanie beczki co on mówi.

Sław
Gość
Sław

Powinny polecieć głowy od Najwyższego szczebla i odpowiedzieć za to.

mieszkaniec 80
Gość
mieszkaniec 80

Dyrektor Wojciech Grzyb….

Rocky Balboa
Gość
Rocky Balboa

Rysio powodzenia!

niki
Gość
niki

Mareczek chyba tego to juz pod dywan się nie zamiecie co? chociaż może i się uda ;D

Jola
Gość
Jola

Ten dyrektor wie co mówi? Płukanie beczki? no to ja się pytam czy sobie pod domem Pan dyro też przepłuka beczke i wypusci syf do ogrodu gdzie bawią się dzieci?

Stary Dzierzgoń
Gość
Stary Dzierzgoń

A wójt teraz siedzi i myśli jak tu z tego wybrnąć. Mam nadzieje że żadne układy nie pójdą i że w końcu ktoś pokarze ta patologie w tej gminie. Czas patrzeć im na ręce!

Sella
Gość
Sella

ohh jak mi przykro. haha teraz czekamy na proroka

Brak słów
Gość
Brak słów

Panie Grzyboski, czy pan się słyszysz? Może wymyje swój kibel u pana przed domem i wyleje go co? toc to będzie tylko płukanie. nic wielkiego. Brak słów kto rządzi tą gminą!

Mieszkaniec 102
Gość
Mieszkaniec 102

Tu wójt jest za PIS-izmem i za Dudą więc jakoś to zamiotą pod dywan…
I co zrobić żeby w tak młodym wieku zostać dyrektorem ZGKiM? Trzeba pochodzić z tej samej miejscowości co wójt 😉

Nick
Gość
Nick

Zdziwienie? To jest gmina ST. Dzierzgoń. Jedyna atrakcją turystyczna gminy do której spuszcza się ścieki. Brawo! Brakuje pozwów zbiorowych ludzi z Przezmarku bo nikt im nie zagwarantuje, że to był jeden raz a oni kapiąc się w jeziorze pływają z fekaliami. Pogratulować komunalce bo artykuł poszedł w świat i ciekawe kto przyjedzie z rodziną do was odpocząć