Nietrzeźwy jechał motorowerem, próbował uciec policjantom – został zatrzymany

0
1381

Policjanci z Posterunku Policji w Starym Targu zatrzymali mężczyznę, który kierował motorowerem z pasażerem będąc pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec powiatu sztumskiego odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Posterunku Policji w Starym Targu patrolując ulice zaważyli motorower, którego pasażer nie posiadał założonego kasku ochronnego. Mundurowi postanowili zatrzymać kierującego do kontroli. Mężczyzna nie reagował na sygnały dźwiękowe radiowozu i próbował uciec. Kierujący motorowerem nagle zjechał na pobocze, a następnie próbując zawrócić stracił równowagę nad jednośladem przewracając się na ziemię. Mężczyźni próbowali jeszcze uciec funkcjonariuszom, jednak zostali szybko złapani. Jak się później okazało 22-letni kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad promil w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Z kolei 19-letni pasażer, mieszkaniec powiatu sztumskiego za bark kasku ochronnego został ukarany mandatem karnym.

Za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli 22-latek odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments