Wznowiono poszukiwania 20-latka na terenie żwirowni w Waplewie Wielkim

0
2424

Nie przyniosły powodzenia prowadzone w od środy poszukiwania mężczyzny, który utonął w akwenie po dawnej żwirowni w Waplewie Wielkim. Mimo zaangażowania sporych sił nie udało się odnaleźć ciała. Jak informuje sier. Paweł Łyko P.O rzecznika prasowego policji w Sztumie, w dniu dzisiejszym po raz kolejny strażacy przy wykorzystaniu dostępnych technologi przeczesują zbiornik wody w celu ujawnienia zwłok 20-letniego mieszkańca gminy Stary Targ.

Przypomnijmy – w środę wieczorem w dawnej żwirowni w okolicach Waplewa Wielkiego zaczęły tonąć dwie osoby. Jednego z nich zdążyli uratować przybyli na miejsce strażacy, drugi niestety nie był już widoczny na powierzchni. Strażacy natychmiast podjęli poszukiwania na podstawie wskazówek uratowanego. Bez powodzenia.

Cała akcja jest bardzo skomplikowana, ponieważ dno akwenu nie ma regularnego dna co utrudnia nurkom lokalizowanie ciała zaginionego. W chwili obecnej strażacy skupiają się na ustaleniu miejsca w którym może przebywać zaginiony, co z uwagi na fakt, iż jest to stare wyrobisko żwiru nie jest łatwe. W akcji do tego czasu wykorzystywani byli już płetwonurkowie oraz sonar straży pożarnej. Niestety do chwili obecnej nie udało się zlokalizować ciała 20-latka.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar