Pościg ulicami Sztumu za pijanym kierowcą

0
851

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który próbował uciec przed sztumską policją. 51-latek ignorował wydawane mu polecenia do zatrzymania auta. Wszystko dlatego, że był pijany. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

W miniony weekend policjanci sztumskiej jednostki patrolując ulice miasta postanowili zatrzymać do kontroli osobowego daewoo. Kierujący na widok policyjnego radiowozu nagle przyspieszył autem i zaczął uciekać ulicami miasta. Funkcjonariusze dogonili uciekający samochód i dali kierowcy sygnały do zatrzymania, jednak ten ignorował wydawane mu polecenia i w dalszym ciągu kontynuował ucieczkę. Po kilku minutach mundurowi zatrzymali uciekające auto. Nagle kierowca wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu pieszym, mężczyznę zatrzymano. Okazało się że mieszkaniec Sztumu był pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało prawie 2 promile. Kierujący został zatrzymany. Samochód został odholowany na parking strzeżony.

Niebawem 51-latek usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione w czasie jazdy wykroczenia.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar