Bił kota pałką, a koleżanka to nagrywała. Jest wyrok sądu!

0
1258

20-letni oprawca pobicia pałką kota usłyszał wyrok. Sąd Rejonowy w Kwidzynie skazał mężczyznę na rok prac społecznych i dwuletni zakaz posiadania zwierząt. Przypomnijmy, że do tego bulwersującego zdarzenia doszło w połowie ubiegłego roku. Jednak nagranie, na którym Mateusz B. przez prawie minutę uderza pałka uwięzionego na klatce schodowej kota, pojawiło się w internecie dopiero w styczniu.

Jak informowaliśmy Państwa, prokuratura oskarżyła 20-letniego Mateusza B. o znęcanie się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem, za co groziło mu do pięciu lat więzienia. Sąd skazał mężczyznę na rok prac społecznych w wymiarze 40 godzin miesięcznie. Dodatkowo orzekł dwuletni zakaz posiadania zwierząt.

O znęcanie się nad kotem oskarżona była także 19-letnia Klaudia C., która zachęcała Mateusza B., aby ten bił kota i nagrywała całe zdarzenie telefonem. Kobieta została skazana na pół roku prac społecznych w wymiarze 32 godzin miesięcznie. Kwidzyński sąd orzekł wobec niej także dwuletni zakaz posiadania zwierząt. Zarówno Mateusz B., jak i Klaudia C. muszą zapłacić nawiązkę w łącznej kwocie 4 tysięcy złotych na rzecz OTOZ Animals.

Wyrok Sądu Rejonowego w Kwidzynie nie jest prawomocny. Apelację zapowiedział przedstawiciel Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt występujący w procesie jako oskarżyciel posiłkowy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments