Motocyklista okazał się nie mieć uprawnień – dalej nie pojechał, motocykl odholowano.

0
460

Policjanci sztumskiej drogówki zatrzymali do kontroli motocyklistę. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania takim pojazdem – otrzymał mandat karny, motocykl zaś odholowano na strzeżony parking.

Zdarzenie miało miejsce w Sztumie – funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji patrolowali ulice miasta i postanowili zatrzymać do kontroli mężczyznę jadącego motocyklem. Każda taka kontrola obejmuje m.in. sprawdzenie danych kierującego w policyjnym systemie informatycznym. Okazało się, że motocyklista nie ma żadnych uprawnień do kierowania jednośladem.

37-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego został ukarany mandatem, motocykl odholowano na strzeżony parking. Warto pamiętać, że kontrola drogowa obecnie zawsze łączy się ze sprawdzeniem danych kierującego – policyjny system umożliwia błyskawiczne ustalenie, czy dana osoba nie ma zakazu prowadzenia pojazdów, czy jej uprawnienia są aktualne. Bywa, że w trakcie rutynowej wydawałoby się kontroli wykrywane są osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.

 

DODAJ KOMENTARZ:

avatar