Śledczy z Malborka wyjaśniają okoliczności makabrycznego zabójstwa w Nowym Stawie

0
938
Fot. Radosław Kończyński
Fot. Radosław Kończyński

Śledczy z Malborka wyjaśniają okoliczności makabrycznego zabójstwa w Nowym Stawie. 51-letni mężczyzna ma już status podejrzanego. W dniu dzisiejszym śledczym udało się przesłuchać podejrzanego oraz postawić mu zarzuty.Nowy staw, Morderstwo w nowym stawie, Malbork, kpp malbork, policja, Rrzecznik Prokuratury Okregowej w Gdańsku, Grazyna Wawryniuk, Prokuratura w Malborku,

Prokuratura 51-letniemu mężczyźnie postawiła m.in. zarzuty zamordowania swojej 44-letniej siostry i 50-letniej partnerki. Przypomnijmy, w poniedziałkowy wieczór (27.07.2020) Nowy Staw obiegły dramatyczne informacje o zamordowaniu dwóch kobiet. Tragedia rozegrała się w jednym z domów w pobliżu nowostawskich rynków około godz. 22. Słychać było odgłosy kłótni. W pewnym momencie wszystko ucichło. Nie była to pierwsza awantura domowa w ostatnich dniach przed morderstwem.

Jak wynika z pierwszych ustaleń śledczych poniedziałkowy wieczór ok 22, czyli dniu zabójstwa policję powiadomiła ekspedientka jednego z okolicznych sklepów. Która poinformowała mundurowych, że do jej sklepu przyszedł mężczyzna w średnim wieku, był pijany, kupił butelkę wódki, którą potem od razu miał wypić całą na zewnątrz, i zasnął. Sklepowej powiedział wcześniej, że zabił dwie kobiety.

Od tej chwili cały garnizon malborskiej policji postawiony został w stan gotowości. Jak się okazało w mieszkaniu mężczyzny dokonano makabrycznego odkrycia. Zaś nieprzytomnego 51-latka w stanie upojeni alkoholowego zabrano do szpitala. Po pobraniu krwi do badania ustalono, że 51-latek ma 5 promili alkoholu w organizmie.

Od czasu tragedii policjanci oraz prokuratura skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy. Jednak ze względu na stan w jakim był podejrzany, dopiero dziś było możliwe przesłuchanie i postawienie zarzutów 51-latkowi.

Prokuratura podaje przyczynę śmierci kobiet..

Prokurator zarzucił podejrzanemu popełnienie dwóch przestępstw zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. Śledczy ustalili, że gdy rzucił się na kobiety z nożem, siostrę ugodził jeden raz w klatkę piersiową, a konkubinę – kilka razy również w klatkę piersiową.

Ze wstępnej opinii po sekcji zwłok kobiet wynika, że siostra doznała jednej rany kłutej klatki piersiowej. Bezpośrednią przyczyną jej śmieci była tamponada serca spowodowana krwawieniem z przeciętego mięśnia sercowego. Konkubina doznała łącznie siedem ran kłutych, a bezpośrednią przyczyną jej śmierci był wstrząs krwotoczny, będący następstwem krwotoku wewnętrznego do jamy opłucnej z uszkodzonego płuca lewegowyjaśnia prokurator Grażyna Wawryniuk.

Prokuratura informuje, że podejrzany przyznał się do wszystkich zarzuconych mu przestępstw. Odmówił złożenia wyjaśnień oraz udzielenia odpowiedzi na pytania. Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Malborku wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. 51-latkowi grozi nawet dożywocie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments