Policja dziś prowadzi działania “Kaskadowy pomiar prędkości”

0
459

Działania “Kaskadowy pomiar prędkości” prowadzą dziś policjanci na terenie całego województwa pomorskiego. Liczyć się trzeba z częstszymi niz zwykle spotkaniami z policyjnymi patrolami, także w nieoznakowanych radiowozach.

W piątek 31 lipca pomorscy policjanci prowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Patrole w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych pojawią się na drogach każdego powiatu.

Celem tych działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu jazdy z nadmierną prędkością oraz uświadomienie kierującym tragicznych skutków takich zachowań. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci.

Kaskadowy pomiar prędkości ma przypominać kierującym, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas. Zdarza się, że kierowca po minięciu masztu z fotoradarem lub patrolu z ręcznym miernikiem prędkości, gwałtownie przyspiesza. Punkty kontroli będą wyznaczone w nieznacznej odległości od siebie, mogą im także towarzyszyć pojazdy nieoznakowane, poruszające się w sposób wahadłowy.

Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Ma ona również duży wpływ na poniesione podczas zdarzenia szkody i obrażenia. – Apelujemy o spokojną oraz zgodną z przepisami jazdę – stale powtarzają policjanci.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments