Powiat Sztumski. “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

0
304

Sztumscy policjanci realizują zadania w ramach akcji ,,Bezpieczne wakacje” oraz ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mundurowi codziennie podejmują działania mające na celu bezpieczeństwo wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić czas nad jeziorami na terenie powiatu sztumskiego.

Dla Policjantów zajmujących się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowych okres wakacji to czas wzmożonej pracy z dziećmi i młodzieżą oraz instytucjami organizującymi letni wypoczynek. Mundurowi promując akcję ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozmawiają z mieszkańcami Sztumu i okolic. Podczas rozmów poruszane są tematy m.in. o tragicznych w skutkach wypadkach na wodzie, spowodowanym chociażby przez osoby nietrzeźwe oraz jak postępować w przypadku udzielenia pomocy tonącemu. Głównym celem działań ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest propagowanie właściwego zachowania nad jeziorami, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, co w efekcie ma doprowadzić do ograniczenia utonięć.

Policjanci przypominają !

Wchodząc do wody zwracamy uwagę na znaki i tablice informacyjne. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku. Zachowujmy ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu. Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego sprzętu pływackiego. Zwracajmy szczególną uwagę na bawiące się na brzegu bądź w przydomowych basenach dzieci. Niestety wystarczy chwila nieuwagi by doszło do nieszczęścia. Należy pamiętać, ze to na rodzicach ciąży szczególny obowiązek sprawowania opieki nad pociechami.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments