Zderzenie forda z łosiem. Zwierzę nie przeżyło wypadku.

2
2267

Wczoraj miejscowości Zakręty doszło do zdarzenia drogowego. Osobowy ford zderzył się z łosiem. Kierującemu mężczyźnie nic się nie stało. Policjanci apelują o ostrożność i zwracanie uwagi na drodze szczególnie w miejscach występowania dzikiej zwierzyny.

Wczoraj oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej W515 w miejscowości Zakręty. Osobowy ford zderzył się z łosiem. Wysłani na miejsce zdarzenia policjanci sztumskiej drogówki wstępnie ustalili, że kierujący 49-latek, jadący osobowym fordem, uderzył w łosia, który nagle wtargnął przed jadący samochód.

W wyniku tego zdarzenia kierującemu nic się nie stało, zaś zwierzę zginęło na miejscu. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

Policjanci przypominają kierującym, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonach narażonych na wtargnięcie zwierząt na drogę. Zderzenie samochodu ze zwierzęciem bardzo często kończy się tragicznie, nie tylko dla zwierząt, ale i dla ludzi.

Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców. Może nam to uratować życie, a na pewno uratuje życie biegnącego, nieświadomego zagrożenia życia zwierzaka.

guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
1 miesiąc temu

Ciekawe, kto odpowiada za pozostawienie łosia przy drodze, mogło to skutkować kolejnym wypadkiem, bo przejezdni zatrzymywali się na środku drogi, żeby zobaczyć martwe zwierzę. Dopiero po telefonie na policje, późnym wieczorem poskutkowało sprzątnięcie zwierzaka. Jeszcze pretensje Pani, która odebrała telefon, były moim zdaniem śmieszne…

Jacek82r
Jacek82r
27 dni temu

Aby łosia zabić too musiał będzić , ja to bym mu prawko zabrał i mandat . Kierowco miej na uwadze że z lasu może wyjść zwierze i nie celowo bo to nie są zwierzęta samobójcy ! Szkoda mi zwierzaka a nie gościa co pędzi i zabija zwierzęta