Laguna roztrzaskała się na drzewie. Nie żyje 29-letni pasażer pojazdu.

0
6657

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w okolicy Litewek w Gminie Dzierzgoń. Samochód osobowy marki renault laguna z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że elementy pojazdu były porozrzucane w odległości kilkunastu metrów od pojazdu, zaś samochód został poważnie zdeformowany.

Służby pierwszą informację o zdarzeniu dostały o godzinie 19.55 z której wynikało, że samochód osobowy uderzył w drzewo. Jak poinformował zgłaszający w pojeździe miały znajdować się trzy osoby. Z czego jedna z nich jest poważnie zakleszczona.

Samochodem podróżowało trzech mężczyzn. Siedzący z przodu ma miejscu pasażera 29-letni mieszkaniec powiatu malborskiego zginął na miejscu. Znajdujący się na tylnym siedzeniu 35 – letni mężczyzna, również mieszkaniec powiatu malborskiego z poważnymi obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala.

Renault prowadził 30 – letni mieszkaniec powiatu sztumskiego. Wyszedł z wypadku z niewielkimi obrażeniami, lecz szokująco brzmią informacje, w jakim stanie usiadł za kierownicę. Mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu (0,3 promila w organizmie), pod wpływem środków odurzających (badanie narkotestem wykazało obecność amfetaminy), w dodatku nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Policja prowadzi dochodzenie pod nadzorem prokuratury dla ustalenia wszystkich okoliczności tragicznego zdarzenia. Kierujący może usłyszeć zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym znajdując się pod wpływem alkoholu i środków odurzających, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments