30-latek usłyszał zarzuty za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu 12 lat.

2
1338

W miniony piątek wieczorem na drodze wojewódzkiej 515 doszło do wypadku drogowego. Samochód uderzył w drzewo. Autem podróżowało trzech mężczyzn. Śmierć na miejscu poniósł jeden z pasażerów. Kierujący osobowym renault był po użyciu alkoholu oraz narkotyków. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do tragicznego wypadku drogowego doszło na drodze W515 w okolicy miejscowości Litewki. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Autem podróżowało trzech mężczyzn. Śmierć na miejscu poniósł pasażer osobowego renault, 29-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu malborskiego. Kierujący 30-latek, mieszkaniec powiatu sztumskiego oraz drugi pasażer, 35-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu malborskiego, zostali przewiezieni do szpitala. Jak się później okazało, kierujący był po użyciu alkoholu oraz narkotyków. Ponadto po sprawdzeniu 30-latka w policyjnej bazie okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Na odcinku drogi, na którym doszło do wypadku, pracował prokurator oraz policjanci z ruchu drogowego i grupy dochodzeniowo-śledczej. Technik kryminalistyki wykonał zdjęcia oraz zabezpieczył ślady. Obecnie trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj kierujący usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, znajdując się jednocześnie pod wpływem środków odurzających. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Hsgsfc
Hsgsfc
17 dni temu

12 Lat za zabicie człowieka… powinno być do żywocie

Wojciech
Wojciech
14 dni temu

Nie powinni wsiadać z takim kierowcą, mogli zabrać mu kluczyki i nie jechać zginął człowiek nie potrzebnie młody chłopak