[NA ŻYWO] Trwa konferencja prasowa Premiera i Ministra Zdrowia. Są nowe obostrzenia.

0
941

Premier i minister zdrowia przedstawiają dalsze działania rządu w związku z rozwojem epidemii COVID-19 w Polsce. Wcześniej zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

🔴 NA ŻYWO: Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Czwartek, 15 października 2020

Koronawirus w Polsce. Rząd zdecydował się na nowe zarządzenia. Poinformowano o nich na konferencji prasowej po spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które rozpoczęło się o 11:30.

– Walka z pandemią to najważniejsza sprawa dla rządu – zapewnił premier Mateusz Morawiecki. Zaapelował o szczególną ochronę osób starszych. – Chcemy wdrażać obostrzenia, które będą chroniły nas przed koronawiruse. Poradzimy sobie, wygramy tę walkę – powiedział. – Podstawowe zalecenie to “zostań w domu” – podkreślił.

– To, w jakim miejscu jesteśmy teraz, zależy o tego, co robiliśmy tydzień temu – mówił Morawiecki. – Chcemy obronić gospodarkę i życie i zdrowi obywateli. Widzimy, że cała Europa wchodzi w drastyczne obostrzenia – mówił premier.

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia

W strefie żółtej działalność gastronomi będzie ograniczona w godzinach 6-21, zgromadzenia publiczne do 25 osób.

Strefy czerwone to 5 osób w placówkach handlowych na jedną kasę, zakaz wesel, zgromadzenia maks. 10 osób, nauczanie zdalne, podróż transportem zbiorowym – 50 proc. miejsc siedzących, lub 30 proc. wszystkich.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments