Uczniowie SP Bągart zdawali egzamin na kartę rowerową.

0
333

Wczoraj policjant ruchu drogowego w przeprowadził egzamin na kartę rowerową. Oceniani byli młodzi cykliści ze Szkoły Podstawowej w Bągarcie, którzy na placu manewrowym wykazali się wiedzą z ogólnych przepisów prawa o ruchu drogowym.

Wczoraj policjant Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie przeprowadził z młodzieżą egzamin na kartę rowerową w Szkole Podstawowej w Bągarcie. Pomimo tego, że przystępujące do egzaminu dzieci pozytywnie przeszły test wiedzy prawa o ruchu drogowym, funkcjonariusz przypomniał i podkreślił jak ważne jest przestrzeganie przepisów i czym może grozić jazda rowerem w miejscach objętym zakazem.

Policjant podkreślił jak ważne jest korzystanie przez cyklistów z dróg rowerowych oraz o korzystaniu z elementów ochronnych takich jak np. kask rowerowy. Funkcjonariusz dodał, że w okresie jesiennym ważne jest, aby każdy rowerzysta posiadał zamontowany w swoim rowerze odpowiednie odblaski oaz oświetlenie jednośladu.

Wszystkie dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z egzaminem praktycznym, jak również wykazali się dobrą znajomością przepisów prawa o ruchu drogowym. Niedługo odbiorą oni swój pierwszy dokument uprawniający do poruszania się po drogach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments