Potrącenie 9-latka w Dzierzgoniu. Kierujący był pod wpływem narkotyków

0
2283

Wczoraj dyżurny sztumskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o potraceniu 9-latka w Dzierzgoniu. Jak się później okazało kierujący był pod wpływem środków odurzających. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z posterunku policji w Dzierzgoniu oraz funkcjonariusze ruchu drogowego.

Wczoraj dyżurny Komendy powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie o potraceniu 9-latka na jednej z ulic w Dzierzgoniu. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia gdzie wstępnie ustalili okoliczności i przebieg potrącenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 9-latek został potrącony przez kierującego, który włączając się do ruchu nie zauważył chłopca na rowerze. Chłopiec nie odniósł żadnych obrażeń.

Policjanci pracując na miejscu zdarzenia zauważyli nienaturalne zachowanie mężczyzny. Mundurowi poddali kierującego badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie testerem narkotykowym. To badanie potwierdziło, że 26-latek jest pod wpływem amfetaminy. Mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego został zatrzymany. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za popełnienie przestępstwo mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego wkrótce odpowie przed sądem.

Za kierowanie autem będąc pod ich wpływem narkotyków mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments