Protesty legalne czy nie? Starosta wysłała pisma do gmin z prośbą o pilną informację.

5
1224

Po protestach w naszym powiecie, Starosta Powiatu Sztumskiego Sylwia Celmer wystąpiła do Urzędów Miast i Gminy o informację w sprawie protestów odbywających się na naszym terenie.

Jak udało nam się ustalić, za pośrednictwem starosty do władz Sztumu i Dzierzgonia zostały wysłane zapytania przez Zarządzanie Kryzysowe Starostwa Powiatowego w Sztumie, czy włodarze posiadali informację na temat planowanych protestów i czy była wydawana zgoda na ich organizację?

Kolejnym zagadnieniem jakie interesuje starostwo to czy policja lub inne organy zostały poinformowane o nadchodzących akcjach na terenie powiatu sztumskiego? Pismo skierowane do włodarzy posiadało klauzulę pilnego. Władze Gminy Dzierzgoń, Mikołajki Pomorskie, Stary Targ i Sztum miały czas na odesłanie odpowiedzi do 28 października. Czyli do wczoraj.

Na tą chwilę nie udało nam się ustalić w jakim celu starostwa wezwała samorządy do udzieleniu takiej informacji. Jednak jak podkreśla Burmistrz Sztumu Leszek Tabor – Nasuwa się pytanie: czy występując o takie informacje starosta sztumski wnikliwie zapoznała się z wtorkowym stanowiskiem Rady Powiatu Sztumskiego? Jeśli tak, to dlaczego zupełnie je zlekceważyła?

Przypomnijmy, że w czasie sesji Rady Powiatu Sztumskiego zostało przyjęte stanowisko rady, popierające Protesty Kobiet. Stosunkiem głosów 12 za, 4 przeciw.

guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
vvv
vvv
28 dni temu

niech poczeka na odpowiedź tak jak ludzie czekają na jej odpowiedź na wysłane do niej pisma , czyli do świętego nigdy

Andrzej C.
Andrzej C.
28 dni temu

Chyba pani starosta nie wypiła tej melisy pozostawionej jej pod drzwiami przez protestujące kobiety a zupełnie coś innego

Jacek82r
Jacek82r
27 dni temu

No chyba w tym okresie zgłoszenie takiego protestu nie ma podstawy prawnej . Zakaz grupowania się , albo tego przestrzegamy albo nie i w tym przypadku np Policja zatrzymuje grupę 6 osób i jak się ma to do tego że na ulicach setki a grupa taka zatrzymana dostaje mandat .

bbb
bbb
27 dni temu

Zasadnicze pytanie to w czyim imieniu Rada Powiatu zajęła takie stanowisko, nie od tego jest, każdy ma na ten temat swoje zdanie i pogląd. Rada Powiatu jest od służenia mieszkańcom, rozwiązywania ich problemów. Działania na rzecz mieszkańców, zagwarantowanie im bezpieczeństwa, dzaiałania zgodnie z prawem, nie inspirowaniem do masowych zgromadzeń. Niech Radni zapoznają się z KONSTYTUCJĄ i zgodnie z nią pracują.

bbb
bbb
27 dni temu

Z przykrością zauważyłam, że Sylwia głosowała za przyjęciem takiego stanowiska, rozczarowałam się.