Kierujący bez uprawnień oraz nietrzeźwy kierujący zatrzymani przez policję.

0
772

Wczoraj policjanci sztumskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego bez uprawnień. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym a auto którym się poruszał odholowano na parking strzeżony. Godzinę później mundurowi zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował osobowym volkswagenem mając w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Wczoraj policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice miasta postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę osobowego jeepa. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 47-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu chojnickiego został ukarany wysokim mandatem karnym. Osobowy jeep został odholowany na parking strzeżony.

Godzinę później funkcjonariusze postanowili zatrzymać do kontroli kierującego osobowym volkswagenem. W trakcie kontroli mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 70-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad pół promila w jego organizmie. Mieszkaniec powiatu sztumskiego odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments