Kolejne 22 przypadki koronawirusa w powiecie sztumskim.

0
345

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 13 110 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz śmierci 544 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Łącznie od początku epidemii w Polsce potwierdzono zakażenie u 1 115 201 osób, spośród których 22 174 zmarły.

Najwięcej zakażeń – 1722 – potwierdzono w województwie mazowieckim.

W powiecie sztumskim odnostowano kolejnych 20 przypadków zachorowań na koronawirusa. Dziś Ministerstwo Zdrowia nie podało informacji by naszym regionie doszło do zgonu z powodu zakażenia covid-19.

Program szczepień

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił w czwartek w Sejmie, że rząd zakontraktował blisko 62 miliony szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, co zabezpiecza wszystkie potrzeby.

We wtorek na stronie gov.pl został opublikowany projekt Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Zgodnie z jego założeniami dobrowolnym i bezpłatnym szczepieniom będą podlegać dorośli i dzieci w wieku od 12 lat. Do 12 grudnia każdy może zgłosić uwagi do projektu. Z kolei 15 grudnia rząd planuje przyjąć gotową strategię.

Narodowy Fundusz Zdrowia zdecydował o zmianach w ogłoszeniu o naborze do programu szczepień. Rzeczniczka NFZ Sylwia Wądrzyk przekazała, że zdecydowano, iż wymóg szczepień przez pięć dni w tygodniu nie będzie dotyczył placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Także wskazanie zdolności do wykonania co najmniej 180 szczepień w tygodniu przez jeden zespół szczepiący nie będzie wymagane dla placówek POZ.

Nabór do Narodowego Programu Szczepień kończy się w piątek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments