Nowa karetka dla dzierzgońskich medyków. Wartość pojazdu to 380 tys. zł.

0
570

Nowa karetka pogotowia na podwoziu renault master została zakupiona dla spółki Karetki Sztumskie. Jak informuje dyrektor Szpitali Polskich w Sztumie Marzanna Kaczanowska – dużą dozą prawdopodobieństwa możemy potwierdzić, że pojazd trafi właśnie do Dzierzgonia. Teren jaki obsługują medycy z dzierzgońskiej podstacji jest bardzo duży.

Ratownicy każdego dnia dysponowani są do nagłych wypadków na terenie Gminy Dzierzgoń, Stary Dzierzgoń, Mikołajki Pomorskie jak również biorą udział w wezwaniach dotyczących zachorowań w sąsiednim województwie warmińsko-mazurskim.

Fabrycznie nowa karetka na bazie renault master została zakupiona ze środków własnych spółki Karetki Sztumskie. Ambulans kosztował ponad 380 tysięcy złotych. To nowoczesny pojazd, który obecnie uzbrajany jest w sprzęt do ratowania zdrowia i życia pacjentów.

Jak stwierdziła na stronie internetowej spółki jej prezes Marzanna Kaczanowska – Jest to niezwykle istotny zakup dla naszych Pacjentów – mieszkańców Powiatu Sztumskiego i okolic, gdyż dzięki niemu specjalistyczna pomoc będzie mogła być udzielana jeszcze szybciej i skuteczniej, co w obecnych czasach pandemii, kiedy Pacjenci częściej potrzebują pomocy i wzywają pogotowie nabiera szczególnego znaczenia.

Dyrektor szpitala zaznaczyła również, że zakup nowego pojazdu to efekt wielu rozmów prowadzonych z załogami zespołów ratownictwa medycznego. To właśnie dzięki koordynacji całego zespołu, udało się znaleźć pojazd który spełniał by oczekiwania załogi. Przypomnijmy, że duża liczba wezwań zespołów do zdarzeń dotyczy wyjazdów w trudno dostępne miejsca. Dzięki napędowi na przednią oś pojazdu, ratownicy są w stanie skuteczniej dojechać do chorego w trudniejszym terenie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments