20 i 34-latek zatrzymani za liczne kradzieże.

0
779

W miniony wtorek policjanci prewencji w Sztumie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże oraz kradzieże z włamaniem. Kradzieże miały miejsce od początku listopada do końca grudnia 2020 roku. Zatrzymani mężczyźni przyznali się do winy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o liczne kradzieże oraz kradzieże z włamaniem. Pierwszy zatrzymany, 20-latek pod koniec grudnia 2020 roku dopuścił się dwóch kradzieży oraz dwóch kradzieży z włamaniem na terenie Sztumu.

Podejrzany w tym, czasie dokonał kradzieży dokumentów wraz z kartą kredytową, którą później płacił w sklepach za zakupy. Ponadto mężczyzna dokonał kradzieży kosmetyków w jednej z placówek handlowych w Sztumie.

Drugi zatrzymany, 34-latek w okresie od początku listopada do połowy grudnia 2020 roku dopuścił się kilku kradzieży w Sztumie na łączną kwotę ponad 1,5 tyś zł. Mężczyzna dodatkowo pod koniec grudnia 2020 roku dokonał włamania do budynku z którego ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 8 tyś zł. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia z budynku, które przekazano właścicielowi.

Zatrzymani mężczyźni, mieszkańcy powiatu sztumskiego przyznali się do winy oraz złożyli w tej sprawie wyjaśnienia. Niedługo za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

20-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei 34-latek w związku z faktem, że działał w warunkach recydywy, kara może być zwiększona do 15 lat pozbawienia wolności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments