Dzierzgońska OSP jedną z najczęściej dysponowanych jednostek w powiecie sztumskim.

4
729

Dla dzierzgońskiej straży pożarnej rok 2020 był czasem intensywnych działań zarówno ratowniczych jak i tych w pozyskanie nowego sprzętu dla jednostki. Strażacy rok 2020 zakończyli z najwyższą liczba wyjazdów w powiecie sztumskim. W minionym roku dysponowani byli 104 razy. Tak spora liczba wyjazdów wynika z terenu jaki jednostka obsługuje. Bowiem gmina Dzierzgoń zaraz po gminie Sztum jest jedną z największych w naszym powiecie.

Sami zobaczcie co piszą strażacy o roku 2020.

W minionym roku nasza jednostka dysponowana do zdarzeń była aż 104 razy. To pokazuje że niezmiennie od kilkunastu lat jesteśmy najczęściej wyjeżdżającą OSP na terenie powiatu sztumskiego. Nasi strażacy są zawsze gotowi, by nieść pomoc w razie alarmu. Czas w jakim reagujemy na wyjazd, nie przekracza kilku minut. Co pokazuje, że jesteśmy zawsze gotowi do niesienia pomocy, za co dziękujemy naszym druhom.

W roku 2020 na terenie gminy Dzierzgoń odnotowaliśmy aż 91 interwencji. Po za granice gminy dysponowani byliśmy 13 razy. Miniony rok przedstawiał się następująco jeżeli chodzi o rodzaje zdarzeń:

Miejscowe zagrożenia – 66 (w tym 14 wypadków drogowych)

Pożary – 31

Alarmy fałszywe – 6

Rok 2020 to również pozyskanie nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego. Dzięki staraniom Gminy Dzierzgoń oraz Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzgoniu, przy wsparciu środków z KG PSP w Warszawie oraz NFOŚiGW w Warszawie oraz WFOŚiGW w Gdańsku udało zrealizować się tą inwestycję. Również dzięki wsparciu lokalnych sponsorów i mieszkańców udało zakupić się sprzęt do nowego pojazdu. Wszystkim sympatykom naszej jednostki serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i życzymy wszystkiego dobrego.”

guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sebek
Sebek
3 miesięcy temu

Oj bida w tej Reni aż ktoś musiał przerobić zdjęcie i dostawić stroboskopy He he… Sztucznie to wyszło jakoś

Twoj stary
Twoj stary
3 miesięcy temu
Reply to  Sebek

Sztuczna to była Twoja matka. A szkoda

Wolf
Wolf
3 miesięcy temu
Reply to  Sebek

Widac jak się znasz. Toć te stroboskopy tam są. Deklu

RtP
RtP
3 miesięcy temu
Reply to  Sebek

Schowaj się deklu