Trwają Działania “Bezpieczny pieszy”

1
171

Dziś (poniedziałek) na terenie całego województwa pomorskiego policjanci przeprowadzą działania “Bezpieczny pieszy”. Z jednej strony chodzi o zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, z drugiej o poprawę bezpieczeństwa na drogach w warunkach zimowych.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Sztumie w poniedziałek na pomorskich drogach, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych, pojawi się więcej niż zazwyczaj policjantów ruchu drogowego. Ich głównym zadaniem będzie reagowanie na wykroczenia pieszych oraz kierujących pojazdami wobec pieszych. Intensywnych kontroli policjantów możemy się więc spodziewać na terenie całego regionu.

W roku 2020 na terenie województwa pomorskiego doszło do 395 wypadków w których zginęło 26 osób, a 392 zostały ranne. Zdarzenia drogowe z udziałem pieszych miały miejsce także na terenie powiatu sztumskiego.

– Apelujemy o rozwagę podczas przechodzenia przez jezdnię – informują policjanci. – Coraz częściej można zaobserwować osoby nieodrywające oczu od urządzeń elektronicznych. Idąc po części drogi przeznaczonej dla ruchu pojazdów, należy nieustannie się rozglądać. Na oznakowanych przejściach dochodzi najczęściej do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Przypominamy także o konieczności korzystania z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Kierującym natomiast przypominamy, że w rejonie przecięcia dróg pieszych i zmotoryzowanych należy zachować szczególną ostrożność oraz zwolnić.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkancy
mieszkancy
1 dzień temu

Panie Sołtysie z Miniąt czy możemy prosic o odśnieżenie drogi polnej do dwóch posesji jadąc w strone Stanowa skręcając w boczną droge pierwszą w prawo która jest od strony punktu przepompowni sciekow.prosimy my mieszkancy .bo jest cieżko dojeżdżac do posesjì