[WIDEO] Zimowy Dzierzgoń. Trwa intensywny opad śniegu.

3
1048

Dziś w nocy na północnych krańcach Polski możliwe są burze – ostrzegł IMGW. Synoptycy podkreślają, że burze śnieżne to “wyjątkowe zjawisko”, które jest trudne do prognozowania. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował w mediach społecznościach, że w nocy z wtorku na środę oraz w środę nad Bałtykiem oraz na wybrzeżu możliwe są burze.

Jak wyjaśniono we wpisie IMGW na Facebooku, odpowiedzialna ma być za nie adekwacja (poziomy przepływ) zimnego i niestabilnego powietrza z północy nad stosunkowo ciepły zbiornik wodny oraz obecność ośrodka niżowego.

Burze mają przynieść przelotne opady śniegu lub śniegu z deszczem. Na Pomorzu należy spodziewać się przyrostu pokrywy śnieżnej o około 5 centymetrów, lokalnie do 10 cm. Będzie też silnie wiać.

Obecnie na ulicach naszego miasta, przybywa pokrywy śnieżnej, dla tego apelujemy do mieszkańców poruszających się w godzinach wieczornych jak również porannych o zachowanie ostrożności. Na ulicach pojawiły się już pierwsze piaskarki, które stale odśnieżają min. DW 515.

guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Pytający
Pytający
4 dni temu

A gdzie są piaskarki poza Dzierzgoniem na drogach powiatowych i gminnych????????

Jacek82r
Jacek82r
4 dni temu

Trochę napadało i od razu intensywny . Nasze Babcie i Dziadkowie mogą powiedzieć co to intensywny opad .

mieszkancy
mieszkancy
3 dni temu

dlaczego nie odśnieża sie drogi jadąc od strony Tywąz do Stanowa na pierwszym zjeżdzie w prawo czyli minięta .tam też mieszkają ludzie.