Balewo. Drzewo przygniotło 44-latka. Mężczyznę zabrał śmigłowiec LPR.

0
3488

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w dniu dzisiejszym w miejscowości Balewo. Na pracującego mężczyznę w lesie, w czasie wycinki spadł konar drzewa. Pracujący z mężczyzną pracownicy natychmiast poinformowali służby ratunkowe o wypadku. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej ze Sztumu i Mikołajek Pomorskich, zespół ratownictwa medycznego oraz policję i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak wyjaśnia st. asp. Piotr Car z KP PSP Sztum – strażacy otrzymali zgłoszenie, że w lesie w miejscowości Balewo, mężczyzna drwal – tnący drzewo, w czasie pracy został przygnieciony przez spadający konar drzewa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia, ratownicy medyczni prowadzili już czynności z ratownicze z poszkodowanym. Jednak do uwolnienia 44-latka potrzebna była pomoc strażaków. Którzy dzięki pilarkom, uwolnili 44-latka spod drzewa.

Poszkodowany został zabrany przez śmigłowiec LPR do Gdańska. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja, która pracuje na miejscu zdarzenia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments