Policjant w ramach projektu ,,Uczę się bezpieczeństwa” spotkał się z uczniami szkół podstawowych

1
292

Wczoraj oraz przedwczoraj policjant profilaktyki społecznej spotkał się z dziećmi w kilku szkołach podstawowych w powiecie sztumskim. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw.

W miniony poniedziałek oraz wtorek policjant profilaktyki społecznej Komendy Powiatowej Policji w Sztumie spotkał się z dziećmi klas I – III w kilku szkołach podstawowych na terenie powiatu sztumskiego. Funkcjonariusz omówił z uczniami zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw.

Policjant podkreślał, aby do zabaw na świeżym powietrzu wybierać przede wszystkim miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic czy skrzyżowań. Przestrzegał przed ślizganiem się na zamarzniętych jeziorach i rzekach. Ponadto funkcjonariusz omówił jakie zagrożenia czyhają na drodze, zachęcając jednocześnie do noszenia elementów odblaskowych. Zachęcał także uczestników spotkania do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pod nazwą ,,Śnieżny dekalog” .

Na koniec spotkań policjant rozdawał uczniom opaski i kamizelki odblaskowe.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Forest
Forest
7 miesięcy temu

Akurat ten to jest autorytet w każdej dziedzinie