Strażak OSP wzniecał ogień „by jego jednostka częściej wyjeżdżała” . Policja zatrzymała 19-latka.

0
1192

Malborska jednostka policji prowadziła intensywne działania mające na celu ustalenia sprawców podpaleń, do których doszło w ostatnim czasie na terenie gminy Malbork. Do podpaleń miało dojść dwukrotnie. Pierwsze z nich miało miejsce w nocy z 21 na 22 grudnia, gdzie spaleniu uległo 100 ton snopków o wartości 20 tys. złotych.

Wówczas strażacy przez kilka godzin gasili pożar, na miejscu również pracowała policja, która wykonała oględziny i zabezpieczyła ślady oraz wykonała dokumentację fotograficzną.

Do drugiego pożaru doszło 31 stycznia. Jak wynikało z treści zgłoszenia na polu w okolicach Szawałdu (gm. Malbork) paliła się sterta 1500 ton słomy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej, sama akcja natomiast również trwała kilka godzin. Właściciel sterty oszacował swoje straty na blisko 180 tys. zł.

Pracujący na miejscu policjanci połączyli ze sobą oba zdarzenia co pozwoliło na zawężenie obszaru poszukiwań podpalacza. Nad sprawą pracowali mundurowi malborskiej jednostki policji. Zawężenie poszukiwań podpalacza, pozwoliło na wytypowanie i zatrzymanie podpalacza. Ostatecznie 19-latek został zatrzymany przez kryminalnych 2 lutego.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do podpaleń. Jako przyczynę swojego działania, podał małą ilość wyjazdów swojej jednostki do zdarzeń. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Przed sądem będzie odpowiadał za zniszczenie mienia. Za popełnienie tych przestępstw grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat – dodaje rzeczniczka malborskiej policji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments