30 – letni mężczyzna doznał zatrucia tlenkiem węgla.

0
608

30 – letni mężczyzna doznał zatrucia tlenkiem węgla w jednym z mieszkań przy ul. Konopnickiej w Sztumie. Na miejsce natychmiast udali się strażacy, ratownicy medyczni oraz policjanci.

Do zdarzenia doszło krótko przed godziną 19. w poniedziałek. Straż Pożarna została zaalarmowana, że 30-letni mężczyzna w trakcie kąpieli dostał drgawek i stracił przytomność. Natychmiast na miejsce zdarzenia udali się strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Sztumie oraz OSP w Postolinie, ponadto patrol Policji oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego.

Na miejscu w mieszkaniu znajdowały się cztery osoby – trzy przytomne oraz poszkodowany leżący na łóżku. Ratownicy przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy medycznej, strażacy skontrolowali wnętrze mieszkania miernikami tlenku węgla – okazało się, że w powietrzu jest jego niebezpieczne stężenie. Mieszkańców wyprowadzono na zewnątrz, mieszkanie dokładnie przewietrzono.

Poszkodowany został przewieziony do szpitala, mieszkańcom polecono wykonanie ekspertyzy znajdujących się w lokalu urządzeń i ewentualną ich naprawę, by cała sytuacja nie powtórzyła się.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments