Ponad 90 osób ewakuowanych z hali produkcyjnej. Śnieg przyczyną pęknięcia na konstrukcji dachowej?

2
2556

Dziś po godzinie 8 rano do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniach konstrukcji dachowej na hali produkcyjnej jednej z firm zlokalizowanych w Sztumie przy ul. Żeromskiego. Jak wynikało z informacji na dachu hali produkcyjnej, pojawiły się pęknięcia spowodowane prawdopodobnie przez zalegający śnieg. Pod którego ciężarem doszło do odkształcenia konstrukcji.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy ratownicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sztumie. Jeszcze przed przybyciem straży, kierownik zakładu ewakuował załogę firmy, razem blisko 91 osób. Strażacy natomiast powiadomili Powiatowy Nadzór Budowlany o zaistniałym fakcie. Na miejscu również pojawili się właściciele zakładu, którzy ściągnęli firmę odśnieżającą dachy w celu uprzątnięcia zalegającego świeżego śniegu.

Strażacy w dalszym ciągu apelują do właścicieli budynków wielkopowierzchniowych o to by zadbali o odśnieżanie budynków, w celu uniknięcia właśnie tego typu sytuacji. Powinniśmy zrobić to dla swojego bezpieczeństwa jak również bezpieczeństwa osób przebywających w budynkach jak również obligują nas do tego przepisy prawa. W wyniku zdarzenia na ul. Żeromskiego nikt nie został poszkodowany.

guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek82r
Jacek82r
2 miesięcy temu

Straż nie powinna w tej akurat sytuacji przyjąć zgłoszenie . Obowiązek zrzucenia śniegu na dachu jest po stronie Szefa tego akurat zakładu , straż to nie jest chłopiec na posiłki .

gimis
gimis
1 miesiąc temu

Lenie śmierdzące, się odśnieżać nie chce…