50-letni mieszkaniec Kuks uciekł ze szpitala z pozytywnym wynikiem na covid-19.

1
2333

Hospitalizowany ze względu na zarażenie koronawirusem 50-latek uciekł z sztumskiego szpitala. Mężczyzna został szybko namierzony i zatrzymany przez policjantów, a następnie odwieziony do izolatorium. Mieszkańcowi miejscowości Kuksy (gm. Dzierzgoń) grożą teraz poważne konsekwencje karne i finansowe.

W miniony piątek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna z pozytywnym wynikiem badań na covid-19 uciekł ze szpitala w Sztumie. Policjanci natychmiast zaczęli sprawdzać okoliczny teren oraz adres zamieszkania 50-latka. Jak się później okazało, mężczyzna nie wrócił do swojego miejsca zamieszkania.

Mundurowi ustalili, że 50-latek po opuszczeniu szpitala udał się do swojej rodziny w Dzierzgoniu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod ustalony adres. Po przybyciu na miejsce w oknie zauważono poszukiwanego mężczyznę. Zachowując wszelkie środki ostrożności, po założeniu niezbędnych środków ochrony, policjanci i ratownicy medyczni weszli do mieszkania gdzie przebywał 50-latek. Po chwili mężczyzna wyszedł z mieszkania gdzie następnie został przewieziony do szpitala. Grożą mu teraz poważne konsekwencje.

Mieszkaniec miejscowości Kuksy (gm. Dzierzgoń) podejrzany jest o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna najprawdopodobniej nie uniknie wysokiej kary pieniężnej nawet do 30 tys. zł. nakładanej przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Aresztowany
Aresztowany
1 miesiąc temu

Może sprostowanie tej sensacyjnej wiadomości warto by zamieścić?