16-latek uciekał quadem przed policją. Teraz o jego losie zdecyduje sąd rodzinny.

5
1766

W minioną sobotę policjanci ruchu drogowego zatrzymali 16-latka kierującego quadem, który na widok patrolu zaczął uciekać. Nieletni uciekał przed mundurowymi wraz z 12-letnim pasażerem. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Jak się okazało quad nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. Nieletni za spowodowanie szeregu wykroczeń oraz zagrożenia w ruchu drogowym odpowie teraz przed sądem dla nieletnich.

W minioną sobotę w godzinach popołudniowych policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując miejscowość Cieszymowa zauważyli kierującego quadem, który przewoził pasażera bez wymaganego kasku ochronnego. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. Kierujący na widok patrolu nagle zmienił kierunek jazdy i zaczął uciekać. Nieletni ignorował sygnały błyskowe i dźwiękowe wzywające do zatrzymania się i kontynuował ucieczkę drogą publiczną oraz parkiem miejskim. Uciekający wjechał na podwórko pomiędzy budynkami. Tam został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

16-latek przewoził 12-latka bez wymaganego kasku ochronnego. Ponadto czterokołowiec nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczeniowej OC.
Nieletni mieszkaniec Cieszymowa (gm.  Mikołajki Pomorskie) za popełnienie kilku wykroczeń oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie teraz przed sądem dla nieletnich.

guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
1902ana
1902ana
1 miesiąc temu

Brawo w końcu może policja zrobi porządek z niektórym “kierowcami”

Jebackapusi
Jebackapusi
1 miesiąc temu
Reply to  1902ana

60ntka

1902ana
1902ana
1 miesiąc temu
Reply to  Jebackapusi

ja tego nie zrobiłam jeszcze ale na pewni teraz w to się włączę, bo prawo jest po to aby go przestrzegać a nie że gnoje robia co chcą szanowny niekapusiu

2000
2000
1 miesiąc temu
Reply to  1902ana

Robią i będą robili co chcą :-*

2002 nie
2002 nie
1 miesiąc temu

I bardzo dobrze.W Cieszymowie to nikomu nie można zwrócić uwagi na niewłaściwe zachowanie a jesli chodzi o wpadkę “kierowcy” quada to czysty przypadek, nikt nie kapował, rytynowy patrol. Brawo policja. Oby więcej i częściej takich akcji bo jest co robić.