Policjanci znaleźli w rowie 44-letniego mężczyznę w stanie wychłodzenia. Jest apel mundurowych

0
1235

Niskie temperatury powietrza sprawiają, że sztumscy policjanci już od kilku tygodni sprawdzają, jak w takich warunkach radzą sobie osoby bezdomne i jednocześnie przypominają mieszkańcom, żeby nie byli obojętni na los osób bezdomnych i potrzebujących a także tych którzy znajdują się na dworze pod wpływem alkoholu.

Obecna zima sprawia, że obecne warunki są szczególnie uciążliwe dla osób bezdomnych. Sztumscy policjanci sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem.

Funkcjonariusze sprawdzają m. in. tereny zalesione, pustostany, tereny ogrodów działkowych. W przypadku, gdy policjanci spotkają takie osoby, wówczas informują je o tym, gdzie mogą uzyskać pomoc.

Nie bądźmy obojętni! Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i oby nietrzeźwe przebywać na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie będzie sprawdzone.

W minioną sobotę policjanci zostali wezwani na ul. Sadową w Czerninie gdzie w pobliskim rowie leżał mężczyzna. Policjanci którzy natychmiast przybyli na miejsce wyciągnęli leżącego mężczyznę i wezwali służby medyczne. Jak się okazało 44-latek, mieszkaniec Czernina był wychłodzony oraz znajdował się pod wpływem alkoholu. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!!!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments