CHCIAŁ UNIKNĄĆ ZDERZENIA Z SARNĄ – UDERZYŁ W DRZEWO.

1
1508

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Osobowe BMW chcąc uniknąć zderzenia z sarną zjechał z drogi na i uderzył w drzewo. Kierującemu nic się nie stało. Policjanci apelują o ostrożną jazdę oraz zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach gdzie występuję zwierzyna leśna.

Do zdarzenia doszło wczoraj na drodze powiatowej 3122G niedaleko miejscowości Dzierzgoń. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze sztumskiej drogówki wstępnie ustalili, że 43-letni kierujący osobowym BMW chcąc uniknąć zderzenia z sarną, zjechał na pobocze a następnie uderzył w drzewo. Kierującemu mieszkańcowi powiatu malborskiego nic się nie stało, podróżował sam oraz był trzeźwy.

Sztumscy policjanci przypominają jak zredukować ryzyko wypadku z udziałem leśnych zwierząt:

1. W okolicach leśnych powinniśmy zachować szczególną ostrożność na drogach, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych.

2. Nigdy nie powinniśmy lekceważyć znaku drogowego A18-b „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki są ustawiane w miejscach, gdzie to zagrożenie często występuje. Pamiętajmy też, że zwierzę może wyskoczyć na drogę zarówno z lewej, jak i z prawej strony.

3. Kiedy już dostrzeżemy dzikie zwierzę przy drodze, powinniśmy natychmiast zwolnić. Spróbujmy oddać kilka ostrzeżeń migając światłami i użyć sygnału dźwiękowego. Nie próbujmy na siłę wyprzedzać zwierzęcia, a raczej pozwólmy mu spokojnie przejść na drugą stronę, jeśli już jest na jezdni. Pamiętajmy, że zwierzę jest nieobliczalne i podczas próby wyprzedzania, może wbiec nam wprost pod koła samochodu lub wskoczyć na maskę. Nie zapominajmy także o tym, że zwierzęta kopytne najczęściej przebywają w stadzie, więc jeśli już jedno zwierzę przebiegnie nam przed maską, za chwilę może pojawić się kolejne.

4. Gdy już, niestety, dojdzie do potrącenia, w pierwszej kolejności musimy zabezpieczyć miejsce zdarzenia przez wystawienie trójkąta ostrzegawczego. Następnie należy wezwać pomoc i poprosić policję o zawiadomienie służb leśnych w celu udzielenia pomocy rannemu zwierzęciu lub usunięcia go z drogi. Nigdy nie powinniśmy dotykać rannego lub martwego zwierzęcia pamiętając, że oprócz infekcji, istnieje niebezpieczeństwo, że zwierzę nas kopnie lub ugryzie. Jeśli pozwoli na to sytuacja, dla uspokojenia zwierzęcia można ze szczególną ostrożnością nakryć mu głowę kocem lub innym materiałem.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
pies myśliwego
pies myśliwego
1 miesiąc temu

Dodam 5 punkt : Podłożyć zwierzęciu poduszkę pod głowę .
A>propos czy kierowca dostał mandat za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze?