Dzierzgoń. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego bez uprawnień do kierowania pojazdami

1
1158

W niedzielę  policji z posterunku policji w Dzierzgoniu zatrzymali kierowcę osobowego land rovera. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz był pijany. 20-latek za popełnione przestępstwo dopowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W niedzielę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie, że w Dzierzgoniu osoba kierująca osobowym land roverem może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po kilku minutach funkcjonariusze posterunku policji w Dzierzgoniu po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali osobowe auto.

Za kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec Dzierzgonia, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto mężczyzna był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierującego wykazało blisko 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany. Ponadto z kierującym w pojeździe przebywał właściciel pojazdu 26-letni mieszkaniec Dzierzgonia, który również nie posiadał uprawnień.

Za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania 26-latek został ukarany wysokim mandatem. Samochód osobowy został odholowany na parking strzeżony.

Z kolei 20-latek za kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości odpowie niebawem przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Smalec
Smalec
28 dni temu

Ortografia na wysokim poziomie