Policjanci upominają i rozdają maseczki. Dla najbardziej opornych mieszkańców sypią się mandaty.

1
694

Od 20 marca br. do 9 kwietnia 2021 r. obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Wprowadzone obostrzenia mają na celu ograniczenie liczby zachorowań. Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń. W tych trudnych dla wszystkich chwilach ważne jest, by zachować rozsądek. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. Dbajmy wszyscy o siebie nawzajem.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sztumie od soboty prowadzą intensywne działania ukierunkowane na zabieganie się rozprzestrzenienia się choroby COVID-19. Na terenie powiatu sztumskiego skierowano dodatkowe patrole, które kontrolują m.in. placówki handlowe, gastronomiczne, siłownie. Ponadto mundurowi skontrolowali kilka autobusów pod kątem przestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa.

Wprowadzone od od soboty nowe obostrzenia, mają na celu ograniczenie liczby zachorowań. Mundurowi przypominają, że kto nie będzie stosował się do obowiązujących obostrzeń i pomimo informowania przez policjantów o konieczności zakrywania ust i nosa tego nie zrobi, musi liczyć się z mandatem w wysokości do 500 zł albo skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Nie wszyscy jednak przestrzegają wprowadzonych obostrzeń. Od wczoraj funkcjonariusze podjęli kilkadziesiąt interwencji, wobec których większość osób pouczono a kilku ukarano mandatem karnym. Osoby, które nie posiadały przy sobie maseczki, otrzymały je od funkcjonariuszy.

W dalszym ciągu walczymy z koronawirusem i dla wspólnego bezpieczeństwa wszyscy muszą przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzenienia się COVID-19. Zasłaniajmy usta i nos w przestrzeniach zamkniętych, nie gromadźmy się, dbajmy o zachowanie dystansu społecznego co najmniej półtora metra.

Ograniczenia dalej obowiązują, a zniesienie części obostrzeń związanych z epidemią nikogo nie zwalnia z przestrzegania obowiązujących nakazów i zakazów. Za niestosowanie się do tych restrykcji grozi mandat do 500 złotych. W przypadku rażącego łamania przepisów policjanci poinformują o tym sanepid, który może nałożyć karę nawet do 30 tys. zł.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Vod
Vod
23 dni temu

Z całą antypatią dla tej formacji,w tym konkretnym przypadku powinni sypać mandaty bez wyjątku,może wreszcie się ludzie obudzą,a dla opornych dodatek w formie pracy na oddziale cowidowym bez maseczki i dezynfekcji