Strażacy z OSP Stary Targ udzielili pomocy 42-letniemu mężczyźnie.

0
764

Straż Pożarna to jedna z formacji mundurowych, która cieszy się największym zaufaniem społecznym w naszym kraju. Na ten fakt wpływa z pewnością opinia, że na strażaków zawsze można liczyć. I tak było również i tym razem, gdy na chodniku w Starym Targu zasłabł 41-letni mężczyzna, który potrzebował pilnej pomocy medycznej. Ratownicy z OSP Stary Targ w porę zadziałali i udzieli pomocy mężczyźnie, u którego jak się okazało stwierdzono napad epilepsji.

Dzięki takiej postawie druhów z OSP lokalna społeczność może czuć się bezpiecznie. Jak pokazuje życie, wiedza strażaków nie ogranicza się jedynie do gaszenia pożarów ale również do ratowania ludzkiego życia, i to nie tylko u osób które doznały uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku komunikacyjnego.

Postawa strażaków z OSP Stary Targ zasługuje na pochwałę. Zareagowali prawidłowo, wykonali wszystkie niezbędne badania do oceny stanu poszkodowanego. Następnie wezwali zespół ratownictwa medycznego i oczekiwali z poszkodowanym na przyjazd ratowników.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments